انتخاب نام مناسب ( دامنه )

انتخاب نام مناسب ( دامنه )


اینکه بدانید دقیقاً چه نامی برای کسب و کار شما مهم است و مناسب است، باز هم برمی‌گردد به نظرسنجی از دیگر افرادی که شما میشناسید و قبل از اینکه بخواهید آن را ثبت کنید، حتماً باید این کار را انجام دهید.

باید نامی که انتخاب می کنید ساده باشد، و خیلی راحت در حافظه بماند، حتماً به این موضوع دقت کنید، اسمی که می‌گویید می تواند القای یکرنگ، کاراکتر و یا یک شخصیت را بکند که ساده تر توی ذهن مخاطبتان بماند.


حتماً سعی کنید دامنه‌هایی که ثبت می‌کنید، به یک حالت نوشته شوند، مثلاً شما می توانید یک کلمه را با o و u و یا با دو تا o و یا با یک o و یا u بنویسید. حتماً دقت کنید ، اگر دامنه ای را انتخاب کردید که این حالت را داشت، مثلاً با یک a و یا دو a نوشته می‌شد، هر دو حالت دامنه را ثبت کنید و یکی از دامنه‌ها را مستر کنید و دامنه های دیگر را روی آن پارک یا ریدایرکت کنید.

در انتخاب اسم دامنه تان پیشنهاد میکنیم، از خط تیره استفاده نکنید. سعی کنید دامنه هایی را انتخاب کنید که دو سیلابس باشند، نهایتاً دو کلمه داشته باشند و خط تیره هم بین آن ها استفاده نکنید، این باعث می‌شود که افراد خیلی راحت بتوانند به سمت سایت شما بیایند و آن را تایپ کنند و واردش شوند.

پیشنهاد می کنیم دامنه com و دامنه ir برندتون را حداقل ثبت کنید و دامنه ی کام خود را مستر کنید . وارد شدن به دامنه ی کام برای حالا شورت کات کنترل- اینتر روی کیبورد که خیلی سریع وارد سایت میشود، و اینجا افتادن دامنه کام به عنوان قدیمی ترین دامن های که وجود دارد، خیلی میتواند خوب باشد.

پس حتماً سعی کنید دامنه ی com و ir را هم ثبت کنید. در نهایت این موضوع را بدانید که دامن هی شما، اسم شما، هویت شما و برند شما را تشکیل میدهد و برای آن باید خیلی دقت کنید. چه انتخابی میکنید و این انتخاب را حتماً با چند نفر در میان بگذارید تا نظر آنها را هم بپرسید و به نسبت آن نظر بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

توی این موضوع از شما خواهش میکنیم که وقت بگذارید و حتماً یک اسم خوب انتخاب کنید که بعدها وقتی کسب و کارتان رشد کرد، از انتخاب اسمتان پشیمان نشوید.

برچسب‌ها:,

1 نظر در “انتخاب نام مناسب ( دامنه )

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.