در متاورس با يک آواتار مي‌توان در تمام پلتفرم‌ها حضور داشت

در متاورس با يک آواتار مي‌توان در تمام پلتفرم‌ها حضور داشت

اين تداوم هويت، عاملي اساسي در شکل‌گيري نحوه خريد و مصرف محتوا توسط کاربران متاورس خواهد بود.

به لطف متاورس ديگر لازم نيست براي کار در محيط فيزيکي در دنياي واقعي حضور داشته باشيم؛ بلکه محل کار ما در همان متاورس خواهد بود. عينک‌هاي واقعيت مجازي و محيط متاورس هم پاي هم ساخته مي‌شوند و در آينده نزديک اين عينک‌ها کاربردهاي زيادي در محل کار خواهند داشت.

مثلاً از اين عينک‌ها مي‌توان براي احراز هويت، به خاطر سپردن نام همکاران، بخش‌ها و پروژه‌هاي که قبلاً با هم کار کرده‌ايد و در کل به‌عنوان پنجره‌اي از راه دور به درون دفاتر اداري، تأسيسات توليدي و کارخانه‌هاي بسته‌بندي سراسر جهان استفاده کرد.

عينک‌هاي واقعيت مجازي مي‌توانند جايگزين گوشي‌هاي هوشمند و لپ‌تاپ‌ها شوند. تصاوير ديجيتالي، بازخورد لمسي، حسگرهاي بيومتريک و پخش و ضبط صوتي همه از قابليت‌هاي زندگي در متاورس است و بينايي ماشين نيز جزء مهمي از اين دنيا خواهد بود.

عينک AR همچنين مي‌تواند با نشان دادن روند کار با دقيق‌ترين جزييات ممکن، به افراد در اولين روز کاري‌شان کمک کند.
در دنيايي که «از راه دور» به‌سرعت در حال تبديل شدن به عادت است، عينک‌هاي AR مي‌توانند خانه ما را به محل کار، محل کار ما را به زمين بازي و زندگي ما را به جلوه‌هاي خلاقانه و رنگارنگي از آنچه هستيم، تبديل کنند.

دسترسي به دنياي مجازي از طريق اين عينک‌ها همچنين به شرکت‌ها اين امکان را مي‌دهد تا محصولات يا حتي نام تجاري خود را به شيوه‌هاي نوآورانه از نو تصور کنند؛ فرايندهاي تجاري را تسريع کنند و پيش از توليد و توزيع محصول، نسخه مجازي آن‌ها را آزمايش کنند.

محققان و متخصصان پزشکي هم مي‌توانند با استفاده از نمونه‌هاي مجازي دقيق به کمک هوش مصنوعي، روش‌هاي درماني جديدي را بدون به خطر انداختن سلامتي بيمار يا حتي حيوانات، امتحان کنند.

برچسب‌ها:

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.