دنياي متاورس

دنياي متاورس

مزاياي زندگي در متاورس
متاورس وضعيتي است که قرار است جانشين اينترنت کنوني شود و تمام محتواي آن را اما با محدوديت‌هاي دسترسي بسيار کمتري به کاربران عرضه کند. پلتفرم‌هاي آنلاين فعلي به کاربران اجازه مي‌دهند در همان محدوده مختص هر سرويس تا حدودي آزادانه حرکت کنند

اما قابليت تعامل‌پذيري بين پلتفرمي را محدود مي‌کنند؛ مثلاً شما آزاد هستيد هر چيزي را که دوست داريد در ماينکرفت بسازيد، اما نمي‌توانيد آنچه را که در ماينکرفت ساخته‌ايد به بازي فورتنايت منتقل کنيد. اين در حالي است که متاورس به کاربران امکان مي‌دهد محتواي دلخواه خود را در هر پلتفرمي توليد کرده و آن را آزادانه در سراسر اين جهان ديجيتال توزيع کنند.

بر خلاف اينترنت فعلي، کاربران متاورس تغييرات ايجادشده توسط کاربران ديگر را در لحظه و زمان واقعي تجربه خواهند کرد. اگر کاربري هرگونه تغييري در متاورس ايجاد کند، آن تغيير دائمي بوده و بلافاصله براي همه قابل مشاهده است. تداوم و قابليت تعامل‌پذيري به کاربران امکان مي‌دهد برخلاف اينترنت، هويت و تجربه‌هاي آنلاين خود را در سراسر متاورس حفظ کنند.

به اين معني که در متاورس، کاربران ديگر نيازي به داشتن پروفايل جداگانه در توييتر، کاراکتري در فورتنايت و اکانت رديت ندارند، بلکه مي‌توانند در تمام اين پلتفرم‌ها تنها خود واقعي‌شان باشند. اين تداوم هويت، عاملي اساسي در شکل‌گيري نحوه خريد و مصرف محتوا توسط کاربران متاورس خواهد بود.

در متاورس با يک آواتار مي‌توان در تمام پلتفرم‌ها حضور داشت


به لطف متاورس ديگر لازم نيست براي کار در محيط فيزيکي در دنياي واقعي حضور داشته باشيم؛ بلکه محل کار ما در همان متاورس خواهد بود. عينک‌هاي واقعيت مجازي و محيط متاورس هم پاي هم ساخته مي‌شوند و در آينده نزديک اين عينک‌ها کاربردهاي زيادي در محل کار خواهند داشت.

برچسب‌ها:,

1 نظر در “دنياي متاورس

  • Patty

    Wow, amazing blog format! How long have you ever been running a blog for?
    you made running a blog glance easy. The total glance of your
    web site is wonderful, let alone the content material! You can see similar here e-commerce

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.