کاری که باعث مسدود شدن اینستاگرام شما می‌شود

کاری که باعث مسدود شدن اینستاگرام شما می‌شود


بلاک شدن در اینستاگرام و نیاز به راهکاری برای رفع بلاک یا محدودیت اینستا امروزه مشکل رایجی به شمار میرود، تقریبا همه ی افراد بلاک شدن موقت لایک و کامنت و فالو در اینستاگرام را حداقل یک بار تجربه کرده‌اند که در اکثر موارد برای رفع آن جای نگرانی نیست و راه حل مختص به خود را دارد.

در این مطلب ابتدا انواع مسدودسازی‌های اینستاگرام را به شما معرفی می‌کنیم، سپس تمام کارهای اشتباهی که موجب بلاک شدن در اینستاگرام می‌شود را معرفی می‌کنیم و در آخر به راهکارهای رفع بن اینستاگرام می‌پردازیم.

کارهایی که در اینستاگرام باعث بن یا بلاک شدن می‌شوند نحوه رفع بن حساب‌های اینستاگرام سه نوع بن (یعنی تحریم یا منع یا بلاک) مختلف در اینستاگرام وجود دارد:


۱- مسدودسازی فعالیت‌ها یا Action Blocks


این نوع بن زمانی رخ می‌دهد که فعالیت‌های مشخصی همچون لایک کردن یا فالو و آنفالو کردن کاربران را با سرعت بیش از حدی انجام داده باشید. یا پیامی دریافت خواهید کرد که به شما خبر می‌دهد فعالیت شما محدود شده است و شما بلاک شده‌اید، یا فعالیت مورد نظر خیلی راحت از کار خواهد ایستاد.

۲- بن‌کردن سایه‌ای یا Shadow Bans


این نوع بن زمانی رخ می‌دهد که خیلی تند تند پست گذاشته یا از تگ‌هایی که بن شده‌اند استفاده کرده باشید. بن کردن سایه‌ای از ظاهر شدن پست‌ها در صفحه تگ‌هایی که استفاده کرده‌اید، جلوگیری می‌کند.

شادوبن شدن اینستاگرام در واقع یک جور جریمه هستش که اینستاگرام به صورت کاملا نامحسوس و بدون هیچ اخطار و اطلاع قبلی پیج شما را از دید دیگران مخفی میکند

در این حالت پست های شما دیگر در اکسپلور اینستاگرام قرار نمیگرد و کسی به جز فالورهاتون نمی‌تواند پست‌های شما رو ببیند.

چرا اینستاگرام شدوبن (shadowban) را ایجاد کرد؟


تا قبل از اعمال این الگوریتم، اکانت‌های فیک زیادی در اینستاگرام می‌دیدیم، هشتگ‌هایی که به صورت سیل‌وار و با تصاویر و کامنت‌های نامناسب پست می‌شدند، همچنین ممکن بود کامنت‌های تبلیغاتی زیادی برای پست‌های خود دریافت می‌کردید یا اکانت‌هایی برای تبلیغات یا فروش محصولات، شما را فالو، آنفالو می‌کردند، ولی به لطف الگوریتم جدید اینستاگرام همه‌ی اینها از بین رفته است.

مثلا شما یک صفحه مربوط به کسب و کار خاصی (مثلا یک شرکت عمرانی) را در اینستاگرام فالو می‌کردید و در کمتر از چند ساعت شرکت‌های عمرانی دیگری شما را فالو می‌کردند. یا شما هشتگ مدل لباس را در اینستاگرام فالو می‌کنید و پستی در آن می‌بینید که تبلیغ یک مزون است! اینستاگرام از چنین چیزی خوشش نمی‌آید، اینکه کاربرانش تجربه‌های نامطلوبی در آنجا داشته باشند.

اما در اصل با این سیاست‌های سخت، برای خیلی از اکانت‌های حقیقی و واقعی نیز مشکل ایجاد شد. این وظیفه‌ی ماست تا از این فیلترهای سخت اینستاگرام عبور کنیم و نشان دهیم که ما انسان‌های حقیقی هستیم و اکانت‌های ما نیز واقعی است.

قبل از ادامه بحث برای افزایش فالوور و لایک هم میتونید از این سایت استفاده کنید

۳- بن‌کردن کامل یا Bans در اینستاگرام


بلاک کامل اینستاگرام زمانی رخ می‌دهد که متداوماً فعالیت‌های مختلفتان بلاک شده یا آشکارا از شرایط خدمات اینستاگرام تخطی کرده باشید. بن معمولاً منجر به حذف اکانت می‌شود. ضمناً این نوع بن، نام کاربری را به صورت دائمی مسدود خواهد کرد در نتیجه قادر نخواهید بود حسابتان را دوباره بسازید.

در موارد جدی‌تر، اینستاگرام حتی IP کاربر را نیز از دسترسی به وبسایت و برنامه اینستاگرام محدود خواهد کرد.

یکی از نمونه های بلاک کامل اینستاگرام بن شدن اکانت امیر تتلو بود که او حتی با نام‌های فرعی نیز نتوانست به این شبکه باز گردد.

۱- استفاده افراطی از ربات‌های افزایش لایک، فالوور و …


«نباید از طریق روش‌های تأیید نشده در سرویس اینستاگرام حساب بسازید. این روش‌ها شامل استفاده از دستگاه‌ها، اسکریپت‌ها، بات‌ها، کراولرها، اسکرِیپِرها و اسپایدرها بوده هرچند فقط محدود به آن‌ها نیستند.»

عمل خودکارسازی وقتی که به درستی انجام شود، خیلی هم ایمن است. اما اگر ندانید دارید چه کار می‌کنید و کورکورانه در حال دنبال کردن تنظیمات اتوماسیون موجود در فروم‌ها باشید، تشخیص این که دارید از ابزارهای خودکارسازی استفاده می‌کنید را برای اینستاگرام آسان‌تر خواهید کرد.

.

۲- استفاده از خودکارسازی(ربات اینستاگرام) بدون پروکسی


اگر در حال مدیریت چندین حساب اینستاگرامی باشید، باید اطمینان حاصل کنید که بات‌هایتان را روی آدرس‌های IP متفاوت اجرا می‌کنید. خطر این که تمام حساب‌هایتان را تحت یک IP قرار دهید این است که اگر یکی از حساب‌ها بن شود، باقی حساب‌های واقع روی آن IP نیز بن خواهند شد.

۳- خرید فالورها و لایک‌های تقلبی


اکثر حساب‌های تقلبی توسط بات‌ها ساخته شده و از طریق اسکریپت‌ها مدیریت می‌شوند. هر دوی این‌ها بر خلاف شرایط خدمات اینستاگرام بوده و موجب حذف حساب می‌شوند. حتی اگر مچتان را نگیرند، خرید فالورهای تقلبی و دست داشتن در این کار، حسابتان را نابود کرده و به برندتان آسیب خواهد رساند.

۴- استفاده از اپلیکیشن‌های آنفالو کردن دسته جمعی


برخی از اپلیکیشن‌ها هستند که به شما این امکان را می‌دهند تا بصورت دسته جمعی، افرادی را که فالو کرده‌اید، حذف کنید. اینکار تنها با یک کلیک انجام می‌شود

یعنی شما می‌توانید در یک بازه زمانی کوتاه، تعداد زیادی آنفالو انجام دهید. اما اینکار به مذاق اینستاگرام خوش نمی‌آید. چرا که شما در یک بازه زمانی کوتاه، تعداد زیادی آنفالو کرده‌اید و این مغایر با قوانین فعالیت در اینستاگرام است.

یکی از این اپلیکیشن‌ها، اپلیکیشن Cleaner برای اندروید است که اگر با استفاده از آن، اقدام به آنفالو کردن آن هم به تعداد بالا بکنید، قطعاً بلاک خواهید شد!

۴- خرید حساب کاربران دیگر عامل مهم بن شدن اینستاگرام


«شما برای هر گونه فعالیتی که در حسابتان رخ می‌دهد مسئول بوده و موافقت می‌کنید که حساب، فالورها، نام کاربری یا هر یک از حقوق حسابتان را نفروخته، منتقل و واگذار نکرده یا حق استفاده از آن را به دیگران ندهید.»

۵- ساخت حساب‌های تکراری


«نباید از طُرُق غیرمجاز، که شامل استفاده از دستگاه‌ها، اسکریپت‌ها، بات‌ها، اسپایدرها، کراولرها یا اسکرِیپرهای خودکار می‌شوند اما محدود به آن‌ها نیستند، در سرویس اینستاگرام حساب بسازید.»

۶- کامنت‌ها و پیام‌های دایرکت اینستاگرام تکراری یا اسپم (هرز)


«نباید ایمیل، کامنت و لایک‌‌های ناخواسته یا سایر اشکال ارتباطیِ تجاری یا متعرضانه که تعرض‌آمیز هستند را (که با نام «اسپم» یا «هرزنامه» شناخته می‌شوند) تولید کرده یا به هر یک از کاربران اینستاگرام اظهار کنید.»

ارسال کامنت‌های تکراری
ارسال زیاد کامنت‌های تکراری نیز، یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام محسوب می‌شود. معمولاً صفحاتی هستند که با استفاده از ربات یا بصورت دستی، کامنت‌های زیادی را در طول روز، آن هم بصورت تکراری ارسال می‌کنند.

احتمالاً شما نیز این دست از کامنت‌ها را دیده‌اید که اغلب به شکل ایموجی یا همان شکلک هستند. اغلب این کامنت‌ها بصورت خودکار و بوسیله ربات ارسال می‌شوند و اینستاگرام بشدت از آنها متنفر است!

پس حتی اگر می‌خواهید با استفاده از ربات یا بصورت دستی، کامنت‌هایی را ارسال کنید، سعی کنید که حتماً کامنت معناداری را بفرستید یا تا جایی که امکان دارد، شکلک خالی را ارسال نکنید.

۷- پست کردن محتوای جنسی، نامناسب یا مشمول حق نشر


«نباید تصاویر یا سایر محتواهای خشونت‌آمیز، عریان، نیمه‌عریان، تبعیض‌آمیز، غیر قانونی، متجاوزانه، منزجرکننده، پورنوگرافی یا وسوسه‌انگیز جنسی را از طریق سرویس اینستاگرام پست کنید.» در صورت استفاده از هرگونه از این موارد شما فورا مورد جریمه بلاک اینستاگرام می‌شوید.

عدم رعایت قانون کپی‌رایت
یکی دیگر از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام عدم رعایت قانون کپی رایت است. اینستاگرام برای صفحاتی که محتوای خوبی تولید می‌کنند، احترام زیادی قائل است.

اگر شما از محتوای آنها در پیج خود استفاده کنید، حتماً باید آدرس پیج آنها را نیز قرار بدهید، زیرا که آنها صفحات مالک اصلی آن محتواها محسوب می‌شوند. بعلاوه برخی از موزیک‌ها و فیلم‌ها هستند که دارای حق مالکیت هستند، یعنی اینکه شما نمی‌توانید از آنها به عنوان محتوا در پیج خود استفاده کنید.

بطور مثال، تا به الان چندین صفحات ورزشی پرطرفدار از طرف اینستاگرام مسدود شده‌اند و تنها دلیلی که اینستاگرام آنها را مسدود کرده است، استفاده از محتوای دارای حق کپی‌رایت بوده است.

مثلاً برخی از کانال‌های تلویزیونی هستند که حق پخش بازی‌های فوتبال را خریداری می‌کنند و از آنها کلیپ‌هایی در پیج خود قرار داده بودند و به همین دلیل، اینستاگرام آنها را مسدود کرد.

۸- تبلیغ و فروش محصولات یا خدمات غیر قانونی


«نباید از این سرویس برای هر گونه اهداف غیر مجاز یا غیر قانونی استفاده کنید. شما موافقت می‌کنید که از تمام قوانین قضایی، مقررات و ضوابطِ (برای مثال قوانین فدرال، ایالتی، محلی و استانی [در آمریکا]) قابل اعمال روی نحوه استفاده‌تان از این سرویس و البته محتوای‌تان، که شامل قوانین حق نشر می‌باشد اما محدود به آن نیست، پیروی کنید.

۹- استفاده از برنامه‌های تغییردهنده آی‌پی و یا ورود با آیپی‌های مختلف


اما می‌رسیم به یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین دلایل بلاک شدن در اینستاگرام که وارد شدن به اینستاگرام با آیپی‌های مختلف است.

صفحات زیادی هستند که ادمین‌های مختلفی دارند. هر دستگاه، یک آیپی مخصوص به خود دارد و زمانی که هر ادمینی، با یک آیپی مخصوص به خود وارد اینستاگرام شود، احتمال بلاک شدن اینستاگرام افزایش می‌یابد.

همچنین افراد بسیار زیادی هستند که از اپلیکیشن‌های تغییردهنده آی‌پی یا همان فیلترشکن‌ها استفاده می‌کنند. دلایل مختلفی نیز برای اینکار وجود دارد.

اما زمانی که شما با استفاده از این اپلیکیشن‌ها، وارد اینستاگرام خود می‌شوید، در واقع دارید هر بار، با یک آیپی مختلف وارد می‌شوید چرا که اینستاگرام حدس می‌زند که شاید پیج هک شده باشد یا اینکه اتفاق دیگری رخ داده است که این مشکل بوجود آمده است. پس تا جایی که می‌توانید، سعی کنید با آیپی ثابت یا نهایتا ۲ IP وارد اینستاگرام‌تان شوید.

سعی کنید تا حد امکان از این اپلیکیشن‌ها استفاده نکنید یا هنگام ورود به اینستاگرام، آن را خاموش کنید.

برچسب‌ها:,

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.