7 تأثیر مهم فناوری هوش مصنوعی بر زندگی انسان

7 تأثیر مهم فناوری هوش مصنوعی بر زندگی انسان


هوش مصنوعی یک فناوری بسیار مهم‌تر از تصورات شما است. هر کسب‌وکاری باید آن را در طراحی وب‌سایت، توسعه برنامه‌ها و روند بازاریابی خود اعمال کند. به‌عبارت‌دیگر، هر مشاغلی باید با توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی همکاری کند. به‌عنوان‌مثال، توسعه‌دهندگان برنامه‌های بازی و کنسول‌های بازی در هوش مصنوعی بسیار گسترده هستند. درواقع، بسیاری از آن‌ها توسعه‌دهنده هوش مصنوعی هستند. دلیل این امر این است که هوش مصنوعی بازی‌های ویدئویی را جذاب‌تر می‌کند. هر بازی ویدئویی که بازی می‌کنید ، پاسخی از سیستم دریافت خواهید کرد و متناسب با ورودی شما و بدون مداخله انسانی تنظیم می‌شود.

در این مطلب در مورد مزایایی که هم برای توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی و هم فناوری هوش مصنوعی بسیار مهم است، موردبررسی قرارگرفته است.

  1. جستجوی مبتنی بر صدا در حال افزایش است

فرمان صوتی با الکسا (دستیار صوتی آمازون) شروع شد و بسیاری از مردم به‌جای تایپ کردن دستورات، به‌راحتی آن‌ها را توسط صوت اعلام می‌کنند و سیستم آن‌ها را اجرا می‌کند. برای پردازش فرمان‌ها صوتی، هرگونه سیستم به هوش مصنوعی نیاز دارد.

در حال حاضر، بسیاری از افراد انجام جستجوی آنلاین را با دستورات صوتی آغاز کرده‌اند. به این صورت که به‌جای تایپ یک موضوع و جستجوی آن در اینترنت، توسط یک فرمان صوتی این کار انجام می‌شود. درواقع گزارش‌شده است که نیمی از جستجوهای آنلاین تا پایان سال 2020 به‌صورت صوتی انجام می‌شود. این قطعاً به دلیل راحتیِ انجام کار است. بنابراین ، برای بهینه‌سازی وب‌سایتتان برای جستجوی مبتنی بر صدا ، لازم است که توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی را استخدام کنید.

  1. در دسترس بودن 24ساعته

وب‌سایت‌ها و برنامه‌های تلفن همراه به‌صورت 24ساعته در هفت روز هفته در دسترس هستند اما کارمندان پشتیبانی معمولاً همیشه در دسترس نیستند. هر گروه پشتیبانی از مشتری که 24 ساعت شبانه‌روز در دسترس است باید به‌صورت شیفتی کار کند. متأسفانه، اکنون مشتریان بسیار بی‌تاب هستند و خواهان پاسخ سریع هستند. آن‌ها دیگر نمی‌خواهند برای پاسخ 24 ساعت صبر کنند.

هوش مصنوعی راه‌حل این مشکل را ارائه می‌دهد؛ chatbots. بسیاری از وب‌سایت‌ها توسط «چت بات ها» اداره می‌شوند که همیشه و در هر زمان پاسخگوی سریع سؤالات مشتریان هستند. حتماً مشاهده کرده‌اید که اکنون در بسیاری از وب‌سایت‌ها گپ زنده در دسترس هستند. بیشتر آن‌ها توسط چت بات ها اداره می‌شوند. با استفاده از گپ چت، پولی را که برای استخدام افراد در وب‌سایت خود به‌صورت 24 ساعته هزینه می‌کنید، به‌راحتی می‌توانید پس‌انداز کنید. بنابراین ، هوش مصنوعی موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها و افزایش نرخ فروش شما می‌شود.

  1. بهبود یافتن تجربه کاربری

هنگامی‌که همه‌چیز به‌درستی پیاده‌سازی شد، بازدیدکنندگان در وب‌سایت شما می‌توانند از تجربه عالی کاربری استفاده کنند و همین امر باعث می‌شود تا آن‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر مجدداً به وب‌سایت شما بازگردند. یک راه برای دستیابی به این هدف، آنچه در جستجوی آن هستند را باید پیش‌بینی کنید. هنگامی‌که آن‌ها نام هر محصولی را تایپ می‌کنند، وب‌سایت شما باید گزینه‌هایی از محصولاتی را که نام آن‌ها با حروف مطابقت دارد ارائه دهد، بنابراین آن‌ها فقط باید انتخاب کنند.

کاهش تعداد تایپی که بازدیدکنندگان در وب‌سایت شما انجام می‌دهند نیز به تجربه و پیشرفت آن‌ها کمک می‌کند.

  1. کاهش خطاها

روبات‌های هوش مصنوعی طبق کُدها کار می‌کنند و فاقد احساسات هستند. بنابراین حواس آن‌ها با چیزی پرت نمی‌شود و چیزی نمی‌تواند مانع کارشان شود. آن‌ها وظایف خود را با دقت 99.9٪ انجام می‌دهند که احتمالاً انسان نمی‌تواند چنین دقتی داشته باشد. چه آنالیز داده باشد و چه محاسبات ساده ، روبات‌ها آن را با دقت قابل‌اطمینان انجام می‌دهند.

به همین دلیل است که برخی از شرکت‌ها آن‌ها را برای تجزیه‌وتحلیل داده‌ها به کار می‌گیرند. شما می‌فهمید که تصمیمات مهم تجاری بر اساس ارقام تحلیل داده‌ها استوار است و اگر آمار و ارقام دقیق نباشد ، می‌تواند فاجعه‌بار باشد. بنابراین به خاطر دقت، هوش مصنوعی را برای گزارش‌های تجاری و تجزیه‌وتحلیل داده‌های خود استفاده کنید.

  1. افزایش سرعت

این مورد به‌خودی‌خود توضیحی کامل است. روبات‌ها، ماشین‌ها و رایانه‌ها با سرعت شگفت‌آوری کار می‌کنند. بنابراین سرعت یکی از دلایل بهره‌برداری از فناوری هوش مصنوعی است. Microsoft Excel یک مثال پرکاربرد در این زمینه است.

برای جمع‌بندی صدها اعداد و ارقام، فقط لازم است که ارقام را برجسته کرده و روی دکمه جمع خودکار کلیک کنید و جواب در یک چشم به هم زدن ظاهر می‌شود. این دقیقاً نحوه عملکرد پرسرعت روبات‌ها است. بنابراین، اگر سرعت محاسبات برایتان مهم است، به هوش مصنوعی فکر کنید.

  1. انجام کارهای خطرناک

به علت برخی خطرها که وجود دارد، بعضی کارها توسط انسان انجام نمی‌شود. بااین‌حال ، این وظایف به دلیل اهمیت نتایج آن‌ها باید انجام شود. این‌گونه کارها اکنون توسط روبات‌ها انجام می‌شود. به‌عنوان‌مثال ، برخی اکتشافات به دلیل گازهایی که ممکن است با این عمل منتشر کنند، خطرناک هستند. برای انجام چنین کارهایی از روبات‌ها استفاده می‌کنند.
این روزها روبات‌ها برای کشف فضا، گرفتن عکس‌های فوری و ارسال آن‌ها به زمین طراحی‌شده‌اند. برخی روبات‌ها حتی می‌توانند به‌تنهایی با یک شاتل فضایی پرواز کنند. همه این‌ها مبتنی بر هوش مصنوعی است.

  1. گسترش برنامه‌های پزشکی

هوش مصنوعی ظهور برنامه‌های متعدد پزشکی را به همراه داشته است. این برنامه‌ها به تشخیص بیماری و ارائه نسخه‌های کوچک کمک می‌کنند. آن‌ها فقط باید علائم و سابقه پزشکی خود را در برنامه‌ها وارد کنند، سپس بیماری تشخیص داده می‌شود و داروها تجویز می‌شوند.
این برنامه‌ها به حجم زیادی از داده‌های پزشکی متکی هستند تا بتوانند داروها را به‌طور دقیق تشخیص داده و تجویز کنند.

درنتیجه هوش مصنوعی به دستورات صوتی، در دسترس بودن 24ساعته، بهبود تجربه کاربر، کاهش خطا، افزایش سرعت، انجام کارهای خطرناک، تشخیص بیماری و ارائه نسخه و بسیاری دیگر از موارد می‌تواند به بشریت کمک کند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.